Adı Soyadı Yönetim Kurulu Rolü İcra Görevi
Cemal Özgörkey Onursal Başkan İcracı Değil
Armağan Özgörkey Başkan CEO
Dr. Burak Koçer Başkan Vekili İcracı Değil
Özlem Adalı Üye İcracı Değil
Hülya Gürcan Üye İcracı Değil

Cemal Özgörkey

Cemal Özgörkey, orta öğrenimini İzmir Saint Joseph, lise eğitimini 1979 yılında Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1984 yılında ABD Atlanta’da Oglethorpe Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü’nden mezun oldu.

İş hayatına 1984 yılında Özgörkey Grubu’nun Coca-Cola yatırımında pazarlama teşkilatı bünyesinde kurulan Pre-Mix Departmanı Müdürü olarak başladı. 1987 yılında üstlendiği Coca-Cola İzmir Kemalpaşa Fabrika Müdürlüğü görevini 1990 yılına kadar sürdürdükten sonra, 1990 ve 1996 yılları arasında Özgörkey Grubu’na ait fabrikalardan sorumlu İdari Koordinatör görevinde bulundu.

1997 ve 2018 yılları arasında ambalaj, tarım, gayrimenkul ve içecek sektörlerinde faaliyet gösteren Özgörkey Holding’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Hâlen aktif iş hayatını Özgörkey Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı olarak sürdüren Cemal Özgörkey, aynı zamanda 2009 yılından bu yana meyve yetiştiriciliği ve konsantre meyve suyu üretimi alanlarında faaliyet gösteren Anadolu Etap Tarım ve Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir.

2008 ve 2010 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Galatasaray Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenen Cemal Özgörkey, hâlen Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurul Üyesi, Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı üyesi ve Galatasaraylılar Derneği üyesi olarak Galatasaray Camiası’na hizmet vermeye devam etmektedir.

1972 ve 1994 yılları arasında lisanslı binicisi olduğu İzmir Atlıspor Kulübü’nde 1991 ile 1996 yılları arasında Başkanlık görevini yürüten Cemal Özgörkey, hâlen kulübün Onursal Başkanları arasında yer almaktadır. Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) kurucu üyeliğinin yanı sıra, İstanbul Atlıspor Kulübü üyesi, Oglethorpe Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi, Nevzat Özgörkey Çevre ve Su Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Defne-Muhtar Kent Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak sivil toplum faaliyetlerini sürdürmektedir.

2007 yılından bu yana Brezilya Antalya Fahri Konsolosluğu görevini sürdüren Cemal Özgörkey, Brezilya Federatif Cumhuriyeti Hükümeti tarafından 17 Ekim 2017 tarihinde en prestijli devlet nişanlarından biri olarak kabul edilen ve Brezilya Federatif Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nı simgeleyen “Comendador” (Kumandan) derecesinde “Barao de Rio Branco” yüksek liyakat nişanı ile taltif edilmiştir.

Elif Özgörkey ile evli olup Cem adında bir oğlu vardır.

Armağan Özgörkey

Armağan Özgörkey, orta öğrenimini İzmir Saint-Joseph, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1985 yılında ABD Atlanta’da Oglethorpe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1985 ve 1995 yılları arasında aile firması bünyesinde Coca-Cola Türkiye’nin Ege ve Akdeniz bölgelerini ve aynı zamanda Romanya’yı da kapsayan projede Genel Koordinatörlük yaptı.

1993 ve 2020 yılları arasında Romanya İzmir Fahri Konsolosu olan Özgörkey 2002 yılında Romanya Devlet Nişanı Ödülü ile onurlandırıldı. 1996’da Efes İçecek Grubuna katılan Özgörkey, Romanya’daki içecek yatırımı projeleri konusu ağırlıklı olarak Doğu Avrupa Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Özgörkey Holding’de Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak görevini sürdüren Armağan Özgörkey aynı zamanda ambalaj grubu şirketleri Etapak, Etap Enjeksiyon, Etap Doğan’daki başkanlık görevlerinin yanı sıra Anadolu Etap ve Coca-Cola Satış ve Dağıtım A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.

2006 ve 2012 tarihleri arasında Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı, 2012 ve 2021 tarihleri arasında Avrupa Binicilik Federasyonu Birinci Başkan Yardımcılığı, 2010 ve 2021 tarihleri arasında Dünya Binicilik Federasyonu Grup I Başkanlığı ve Ticari Danışma Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Nevzat Özgörkey Çevre ve Su Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Burak Koçer

Burak Koçer, İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ardından 2000 yılında Ball State University Miller College of Business MBA programını tamamladı. Halka açık şirketlerin yönetim kurulları üzerine hazırladığı tez çalışması ile 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden doktora derecesi aldı. Akademik kariyerinin ardından 2006 yılından itibaren hukuk danışmanlığı ve yatırım ortaklığı alanlarında yönetici olarak görev aldıktan sonra, 2012 ve 2018 yılları arasında Bosch Fren Sistemleri A.Ş. ve Federal-Mogul İzmit Piston ve Pim Üretim Tesisleri A.Ş. yönetim kurullarında bağımsız üye olarak görev yaptı.

2020 yılından bu yana Alarko Holding A.Ş. yönetim kurulunda bağımsız üye, Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

2016 ve 2020 yılları arasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından görevlendirilen konsorsiyumda, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kurumsal yönetim raporlama çerçevesinin geliştirilmesinde Yerel Kurumsal Yönetim Uzmanı olarak yer aldı.

2019 yılından bu yana Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) yönetim kurulu üyesidir.

Sermaye Piyasası İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim lisanslarının yanı sıra IFC Kurumsal Yönetim Eğitmenliği sertifikasına sahiptir.

Almanca, İngilizce ve Yunanca bilmektedir.

Özlem Adalı

Özlem Adalı,1986 yılında İzmir Özel Türk Kolleji’nden mezun olmuştur. LTC College London’da aldığı dil eğitiminin ardından 1997 yılında ABD Atlanta Sanat Enstitüsü’nde grafik ve iç dekorasyon eğitimi aldı. Özgörkey Holding Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanı sıra Nevzat Özgörkey Çevre ve Su Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Hülya Gürcan

Hülya Gürcan,1979 yılında İzmir İnönü Lisesi’nden, 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Kariyerine 1984 yılında Ankara’da, Türkiye Elektrik Kurumu’nda, Southern Electric International Inc. tarafından yürütülen Muhasebe ve Yönetim Sistemi Geliştirme Projesi’nde analist olarak başladı.

1986 ve1989 yıllları arasında Lizbon’da yaşayan Gürcan, 1990 ve 1997 yılları arasında dayanıklı tüketim malları sektöründe faaliyet gösteren Teba Grup Şirketleri’nde Stratejik Planlama ve Bütçe Kontrol Müdürü olarak görev yaptı.

Hülya Gürcan, 1997 yılında Özgörkey Holding’deki kariyerine Etap Tarım ve Gıda şirketinde Bütçe ve Planlama Müdürü olarak başladıktan sonra 25 yıla yakın bir süreyle Mali İşler Koordinatörlüğü, Hazine Koordinatörlüğü, CFO’luk gibi üst düzey sorumluluklar üstlendi. 1 Temmuz 2021 tarihinde icra görevinden emekli olan Hülya Gürcan, Özgörkey Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

DİĞER KURUMSAL ALT SAYFALARI