1997 yılında İzmir’de kurulan Özgörkey Holding A.Ş.’nin temelleri Nevzat Özgörkey tarafından 1960’lı yıllarda hayata geçirilen ve hâlen ülkemizin lider kuruluşları arasında yer alan sanayi yatırımlarına dayanmaktadır.

Bu süreçte, daha sonra Anadolu Efes altında birleşen Ege Biracılık’a kurucu ortak olarak katılan ve Türkiye ile Romanya’da Coca-Cola franchising operasyonlarını kurup yöneten Özgörkey, faaliyetlerini hâlen Tarım, Ambalaj, Gayrimenkul ve İçecek olmak üzere dört alanda sürdürmektedir. Hâlen Türkiye dâhil 11 ülkede 10.000 çalışanla faaliyet gösteren ve satış hacmine göre Coca-Cola sisteminde 6. büyük şişeleyici konumundaki Coca-Cola İçecek A.Ş.’nin (CCI) yatırımcısı konumundadır.

Özgörkey Holding 2024 itibarıyla Kurumsal Sürdürülebilirlik Stratejisine bağlı olarak Holding ve bağlı şirketlerinde logo değişiminden başlayan bir dizi yeniliğe imza atıyor. Çevreyle ilgili konuların yanı sıra çalışanların sosyal hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği temelli konularda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları imzacısı olarak taahhüt ettiği standartları hayata geçirmekte ve bu standartları kurum görsel kimliği başta olmak üzere kurum kültüründe yaşatmaktadır.

DİĞER KURUMSAL ALT SAYFALARI